FDR D-EVO G35i Dedektör Sistemi 00000009

ÖZELLİKLER

Ürün Adı : FDR D-EVO G35i Dedektör Sistemi

Ürün Kodu : 00000009

Kategori : FUJİFİLM

Alt Kategori : Flat Panel Dedektör Sistemi


Genel röntgen çekimi için endirekt dönüştürmeli FPD sistemi. Gelişmiş kullanılabilirlik özellikli kablosuz DR Kasedi.
 
İyi Tasarım Ödülü
 
FDR D-EVO G35i, kullanılabilirlik ve tasarımı nedeniyle “İyi Tasarım Ödülü* 2011” ödülünü kazanmıştır.
 
  • Temizlik hissi uyandıran basit tasarımı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilir
  • Hem kablosuz hem kablolu modda kullanılabilir. Güvenilir bataryası veya konektör kablosu ile kolay taşıma imkanı sağlayan kolu ile kasedin çalıştırılması artık daha kolay olup röntgen çekimleri de daha etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
  • Yön değiştirme ihtiyacı duymayan benzersiz kare şekilli kaset, teknisyenin iş akışı verimliliğini de önemli ölçüde arttırır.

 

Muayene ortamına göre seçilebilen iki farklı mod (*sadece G35i ile)

Modlar arasındaki kolay ve hızlı geçiş, muayene türüne bağlı olarak gerektiği şekilde kullanılabilmektedir. Mod, kabloyu sökmek veya takmak suretiyle sadece 1 saniye içinde otomatik olarak değiştirir.
 
Kablosuz mod, kolay taşımanın yanısıra serbest konumlandırma imkanı da sunar. Kablosuz taşınabilir bir cihaz olarak kullanıldığında masa üstü çekimleri kolayca gerçekleştirilmekte ve bu da çekim ortamlarının daha da geniş bir hal almasını sağlamaktadır.
 
Kablo takılıyken kasetteki batarya da şarj edilebilir. Röntgen işlemleri, bataryanın durumu hakkında herhangi bir endişe duyulmaksızın sorunsuz bir şekilde yürütülür.
 
 
Çeşitli ortamlar için farklı batarya şarj yöntemleri mevcuttur
 
Ekstra batarya paketini özel seçilmiş şarj cihazıyla şarj etmek suretiyle batarya her ihtiyaç duyulan anda kolayca değiştirilebilir ve böylece röntgen işlemleri de kesintisiz sürdürülebilir. Batarya yaklaşık 3,5 saat dayanmaktadır. Şarj cihazı, FDR D-EVO serisi için ortaktır.
 
 
SE kablosu takılıyken kasetteki batarya da şarj edilebilir. Batarya seviyesi kablosuz moddayken çok düşük bir seviyeye inse dahi kablonun takılması suretiyle röntgen işlemleri kesintisiz sürdürülebilir. SE kablosu, FDR D-EVO serisi için ortaktır.
 
Dünyanın ilk "SmartSwitch" teknolojisi
Fujifilm, X-ışınının otomatik tespitine imkan tanıyan, “SmartSwitch” adlı yeni bir teknoloji geliştirmiştir. “SmartSwitch” ile FDR D-EVO'nun artık X-ışınlarını otomatik olarak tespit etmek ve görüntü oluşturmaya başlamak için X-ışını jeneratörü ile DR güç kaynağı ünitesi arasında bağlantıya ihtiyacı yoktur.
 
“SmartSwitch” Mekanizması
X-Işını Otomatik Tespit Modu'nda DR kasetleri, X-ışınlarını çekim anında tespit eder ve kendiliğinden görüntü tespit moduna ve ardından da görüntü oluşturma moduna geçerler.
 
 
Eşsiz hız - gelişmiş iş akışı
Kablosuz mod için yaklaşık 1 san. önizleme süresi ve 11 san. çekimler arası geçiş süresi ve kablolu mod için de 8 san. çekimler arası geçiş süresi.
 
Çekim sonrasında önizlemesi yapılan görüntü hemen hemen anında üretilir ve böylece görüntü doğrulaması da hızla yapılabilir.
 
Muayene alanının otomatik tanınması ve film boyutunun kırpılması
 
Röntgen çekimi yapılacak alan otomatik olarak tanınır ve en uygun görüntü boyutuna uyacak şekilde kırpılır (film boyutunda kırpma da desteklenmektedir.)
 
 
 
Özel "ISS teknolojimizi" içeren Fujifilm'in yeni FPD fonksiyonu
 
“ISS teknolojisi”, arkadaki klasik konumu yerine TFT sensörünü, sintilasyon katmanının önünde görür. Bu teknoloji ile görüntü çözünürlüğü daha yüksek doz ise daha azdır.
 
FDR D-EVO için gelişmiş fonksiyonların yer aldığı yeni CONSOLE ADVANCE
 
Çok yönlü GUI tasarımı, tüm radyografik muayenelerin güvenli, rahat ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine katkı sağlar
 
Aşina olunan temel çalışmaya ek olarak yeni aşamalandırıcı tasarıma sahip monitör ve çalıştırma düğmelerinin sezgisel dizilişi sayesinde bilgileri hızlıca ve doğru bir şekilde kontrol edip onaylamak mümkündür. Ekrandaki görüntü alanı daha büyük olup tanı amaçlı görüntülerin daha kolay kontrol edilmesini sağlar. Opsiyonel dokunmatik panelli monitör ise çalışmanın hızlı ve doğru olmasını sağlar.
 
Fujifilm'in çeşitli FDR ve FCR sistemleri tek bir CONSOLE ADVANCE bünyesinde
 
CONSOLE ADVANCE hem FDR D-EVO serisini hem de FCR'yi kontrol ederek tutarlı bir kullanıcı arayüzü sunar.
 

  • Hem FDR D-EVO hem FCR okuyucuları eşzamanlı bağlanarak X-ışını odasındaki yer ihtiyacını azaltır.
  • Mükerrer veri girişi ihtiyacı ortadan kaldırılarak iş akışı basitleştirilir.
  • Ortak işleme algoritması kümesi kullanılarak hem FCR hem FDR D-EVO'dan tutarlı sonuçlar elde edilir ve görüntü daha kolay yönetilir. 
 
 
 
Not
* Japonya İyi Tasarım Ödülü, olağanüstü tasarım ve kalite için sadece Japonya'ya yönelik bir kapsamlı tasarım değerlendirmesi ve takdirine ilişkin bir ödüldür.